İlgili Yazılar

 • Okan

  Kusura bakmayın bu işin içinde olan insanlar için çok yanlış bir haber bu. Öncelikle 5 ve 5c ikiside 1300 mhz de çalışan A6 işlemciye sahipler. Bu ürüne plastik deyip geçmek en mantıklısı. Neden derseniz bir malzeme mühendisi olarak S4 de bulunan sizin deyiminizle plastik yapısı daha sağlamdır. G2 ise 5c ile aynı kasaya sahiptir. Dokunmatik olarak iyi demişsiniz. Bu dediğiniz s3,one x öncesine ait bir terimdir. Hatta siz bir apple sever olarak görmemiş olabilirsiniz ancak 2012 den sonra üretilen tüm üst seviye cihazların dokunmatik seviyeleri eşittir. ( hatta S3 ün 4s den daha hassas olduğu açıklanmıştır tarafsız kuruluşlarca) 5s in asıl farkı parmak izi okuyucu demişsiniz ki konuya ne kadar hakim olduğunuz gözüküyor. Dünyanın ilk 64 bitlik cihazı olduğunu yazmamışsınız. En büyük fark budur. Tek çekirdek hızında en yakın rakiplerine %50 fark atmayı başarmıştır. Son olarak ise 5c üretim hacmi azalarak 5s e aktarılmıştır.

  • Cafer

   Merhaba;

   İlk önce yazıya gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederim. Eleştiri her zaman kabulümdür. iPhone 5C de 1300 MHz işlemci, iPhone 5 de ise 1200 MHz’lik işlemci kullanılmıştır. Buda kıyasla.com dan bir kıyaslama http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Apple-iPhone-5c-vs-Apple-iPhone-5. Bu linkte de detaylı inceleyebilirsiniz http://www.androidhaberim.com/iphone-5-urun-detayli-incelemesi-ve-kutu-icerigi/ . Mühendisliğinize saygım var fakat ben 5C’ye plastik deyip geçmek istemiyorum. Çünkü Samsung S4’ünde incelemesini yaptım. Benim görüşüm iPhone 5C’nin kasasının daha sağlam olduğu. Evet yazımda dokunmatik olarak iyi dedim. Hatta çok çok iyi diyorum. Artık dokunmatik sınıflandırılması iPhone ve Diğer cihazlar olarak ayrılıyor. Dokunmatik hassasiyeti olarak “Samsung S4 mü yoksa iPhone 5 mi” derseniz, benim cevabım iPhone 5 olur. Apple sever olarak değil gözlemci olarak bu yanıtı veriyorum. Bazı kuruluşların S3’ün 4S’den daha hassas olduğunu açıkladılar demişsiniz. Bu bazı kuruluşlar nelerdir? Hem S3 hem 4S kullandım ve arada fark olduğunu fark ettim. Fakat 4S’in daha iyi olduğunu düşünüyorum. S3’de çok dokunmatik donmalarına rastladım. Ve kullanan arkadaşlarımda. 5S in 64 bit olduğunu daha sonradan fark ettim. Bunun içinde size teşekkür ederim. Çok önemli bir bilgiyi fark edip bizimle paylaştınız.

 • okan

  Öncelikle eleştiriye açık yapınız ve cevabınız için teşekkür ederim. Teknolojiyi seven ve yakından takip eden biri olarak size ilk tavsiyem “kaliteli paylaşımlar yaptığını iddia eden” kıyasla gibi sitelere göre kesinlikle haber yapmayın. ddr5 ram ile ddr3 ü kıyaslarken sadece miktarına göre kıyaslayan, nit gibi parlaklık terimlerini bile bilmeyen bir sitedir kendisi. 5 ve 5C ikiside 1.3 ghz de çalışır. gsmarena.com adresinden kıyaslayabilirsiniz. ( dünyaca kabul gören hiçbir firma ile bağı olmayan saygın bir sitedir) Ona veya bana yine inanmayabilir 5 ve 5c ye Geekbench 3 uygulaması kurarak saat hızını öğrenebilirsiniz. ( youtube da videoları mevcut) Kısaca ikisi de 1.3 ghz dir. OptoFidelity i duymuşsunuzdur. Kıyaslamayı yapan onlardır.(buna özel cihazları var) Benim bir yanlışım olmuş S3 ile 5s ve 5c yi kıyaslamışlar.Ekran tepkimesini iphonelar kazanırken, doğruluk ve akıcılık testini S3 kazanmış. S3 tüm harflerde sorunsuzken, İphone kenarda kalan harfleri algılamada zorlanmış. Tekrar ediyorum bende bir apple severim ancak 2 sene önceki gibi Apple ve diğerleri yok. Her firma belli bir kalitede akıllı telefon konusunda. Tablet ve pc konusunda appledan başka kullanabileceğim marka görmüyorum. Ancak bu sene 4si başka bir marka akıllı telefon ile değiştireceğim.

 • yazıyı okudum kesin alıyorum dedim, eleştiri gelmiş yok yok almayım o zaman dedim, cevap verilmiş kesin alıyorum dedim, tekrar cevap verilmiş almıyorum vaz geçtim dedim… ruh halim berbat…

  • okan

   Cafer bey en son cümlesinde belirtmiş. Herkesin incelemesi ve yaklaşımı farklıdır diye. Çok doğru. Hiç kimsenin cihazı beğenmesi veya beğenmemesi sizin kıstasınız olmasın. Çok fazla yerde teşhir ürünleri mevcut. İnceleyin ve kişisel kararınız ile alın. Böylece sonradan pişman da olmazsınız.

 • Cafer

  Okan bey;

  Sadece kıyasla.com dan değil farklı bir site’den de bilgi paylaşımını paylaştım sizinle. Fakat iPhone’un daha akıcı olduğunu düşünüyorum. Samsung’da çok takılmalar ve klavye problemi çektim ve çekenler var. Sizin görüşünüze saygım var tabii ki. Herkesin yaklaşımı ve incelemesi farklıdır.

  • okan

   Sitenizi ilk günden beri destekliyorum. Genç insanlar olarak çok daha iyi yerlere gelirsiniz umarım. Ancak üzülerek söylüyorum yerli sitelerin yaptığı kıyaslamalar her zaman hatalı oluyor. Sizin ingilizce bilginiz olmasa bile Gsmarena basit bir site rahatlıkla anlayabilirsiniz. Geekbench 3 ile birebir şahit olabilirsiniz işlemci hızlarına. Ben daha dün İpad air almış biri olarak bugünlerde Htc One ve Note 3 ü yakın takibe aldım. Eşimin S3 ünde hiçbir sorun yaşadığını görmedim. Farklı deneyimler olabilir tabi ki bu cihazlarda. Sizden tek ricam ve beklentim Türkçe olarak güvenli kıyaslama yapabilen bir site olmanızdır. İyi günler.

 • Berk

  Ben 5s alıcaktım parmak izi bozulurmu yıne cizilme sorunu yaşanır mı dedim 5c ye yoneldım açıkcası plastık kasa kafamı karıştırdı ama 5s ide 5c yide elıme aldım 5c gerçekten ele alınınca saglam ve plastık hissi vermıyor yeşil rengını severek aldım arkadaşımda beyazını aldı vallahi farklılık yaratıyor 5s olan biri bile o nasıl bi iphone bakıyım rengı cok guzel dıye yanıma gelıyor 5c yi tavsiye ederim

 • Cafer

  Merhaba Okan Bey;
  Önerileriniz ve destekleriniz için çok teşekkür ederim.
  İyi günler…

 • furkan

  ben 5s kullanıyorum..yeni bir iphone kullanıcısıyım…aldığımdan beri insanlara tavsiye ediyordum..bu yazıyı gördükten sonra daha da fazla tavsiyede bulunacağım..gerçekten güzel bir telefon..ios 7.1 güncellemesinden sonra çok nadir de olsa donma sorunu yaşıyorum fakat bunun genel bir problem olduğu geçenlerde haberlere yansımıştı..sanıyorum apple bu sıkıntıyı yeni güncellemeyle giderecektir..

2014 Powered By Aristolog, Düzenleme ve Seo WordPress Uzmanı | Sitemap

Önceki yazıyı okuyun:
İyi ki Varsınız!

Bazen baba olmak ve çocuğunuzu büyütmek için evlenmenize gerek yoktur. Sevdiğiniz ve inandığınız bir projede yer alıyorsanız, projeniz tıpkı evladınız...

Kapat