İlgili Yazılar

  • Yusuf Özcan

    Elinize sağlık. Güzel bir yazı olmuş. Pazarlama ilkeleri dersimizde kullanacağım 🙂

  • “Düşük fiyat” markalama stratejisi olabilir mi? Ya da kaçıncı dereceden diyeyim? Elbette hedef kitle için bütünsel bakmaliyiz ama yerel kalmak bu durumun kacilmaz sonucudur.

    Emeğinize saglik.

  • Markanın kendini konumlandırma stratejisine bağlı olarak düşük fiyat stratejisi uygulanabilir elbette.Discount marketlerin öncelikli hedefi düşük fiyat ve kaliteli ürün dengesini sağlayan private label ürünlerle tüketiciye ulaşmaktır.Türkiyede discount maketlerin yerel kalması markaların pazarlama iletişimi konusundaki eksikliğinden kaynaklanmaktadır.Private label fikrinin doğum yeri olan Almanya’da discount market markalarının pazarlama aktiviteleri sonucunda yüksek gelir grubundan da tüketici çekebilmektedir.Mesele private label ürünlerinin düşük kaliteli değil yüksek kaliteli ürünler olduğu ama daha ucuz fiyata satıldığı fikrinin yaygınlaştırılması.Almanya’da Aldi discount marketleri uluslararası bir operasyonu yöneten bir marka.Türkiye de sadece bunu BİM sadece Fas’ta gerçekleştirmiştir devamı gelecekmi göreceğiz.Discount marketlerin pazarlama stratejileri ne olmalıdır konusuna da bu hafta değineceğim.Güzel bir konuya değinmişsiniz.İlginize teşekür ederim.

  • ali kaya

    mahalle bakkalları sizce ne olacak veya kaybolmamak için neler yapmaları gerekir 

2014 Powered By Aristolog, Düzenleme ve Seo WordPress Uzmanı | Sitemap

Önceki yazıyı okuyun:
Minik Kurbağa, Minik Kurbağa Çayların Nerede?

 Uzun süredir şöyle güzel bir kampanyaya rastlamamıştık ki, Lipton, Yağmur Ormanları Birliği’nin bu yıl TED ve YouTube tarafından “Ads Worth...

Kapat