İlgili Yazılar

  • Tüfek icat oldu, mertlik bozuldu:) Kolay erişilebilen şeyler kolay tüketilmeye hazır ne yazık ki. Bir tık ötedeki sosyal medya bağımlılığı, başlarda reel yalnızlığın ilacı gibi olsa da, sonrasında bırakılamayan sigara haline geliyor. Sayısını istediğiniz kadar azaltsanız da, asla bırakamıyorsunuz. Bu da gerçek ilişkileri, dostlukların dengesini ister istemez bozuyor. Güzel konu, güzel yazı. Üzerine birkaç makale daha kaldırır:)

    • Erkan Mert Özoğul

      Merhaba,

      Konunun güzel oluşunda hemfikirim, bence de tam hedeften vuran bir araştırma olmuş. 🙂 Geri kalana gelirsek: Bu durum aslında sosyal ağları kullanım amaçlarımızla, hayatımızda onlara çizdiğimiz alanla ilintili olarak yanıtlanabilir. Yazının genel havasından da anlamışsınızdır, sosyal ağ şifrelerinin paylaşılmasına, ortak hesaplar açılmasına son derece karşı biriyim. Bu hem çiftler arasında bir güven sorgulaması oluşturuyor, hem de özel hayat adına "kaleyi içten fethetmek" anlamına geliyor. Çiftleri oluşturanlar da en nihayetinde bireylerdir ve onların da kişisel alanı olması gerekir. Sosyal ağ şifrelerini istemek bu açıdan baktığımda bence hem sarsıcı hem de gereksiz bir tutumdur. Yine de tekrarlamak gerekir ki (bunu kendi çevremden de gözlemliyorum) bir ilişkiye başlayan kişiler nasıl ki her zaman takıldığı arkadaşlarından az ya da çok uzaklaşmaya başlıyorsa sosyal ağlardan da uzaklaşıyor. Yazıyı beğenmenize sevindim, teşekkürler.

  • Pingback: 16 Adımda Sosyal Medya Çalışanları - Aristolog()

2014 Powered By Aristolog, Düzenleme ve Seo WordPress Uzmanı | Sitemap

Önceki yazıyı okuyun:
Teknosa İletişim Yöneticisi Arıyor!

Teknosa İş açıklaması İletişim planı doğrultusunda yapılan çalışmaların (ATL/BTL) iş akışını kontrol etmek, Medya planının bütçe doğrultusunda hazırlanmasını sağlamak, ajanslar...

Kapat